השוואה בין אזרחות רומנית לאזרחויות אירופאיות אחרות

אזרחות אירופאית היא ופתרון אידיאלי לכל מי שמעוניין לעבוד, ללמוד ולהגורר במדינות האיחוד האירופאי. יהדות רומניה הייתה אחת התפוצות הגדולות במזרח אירופה, מה שהופך את האזרחות הרומנית לאחת הדרכים הפופולריות ביותר להשיג דרכון אירופאי. אך האם זו הדרך הטובה ביותר? בסקירה זו נבצע השוואה בין אזרחות רומנית לאזרחויות אירופאיות אחרות.

אזרחות רומנית – חלום אירופאי

Pixabay באתר PEXELS

בשוק הגלובאלי של היום בו עבודה ולימודים בחו"ל כל כך פופולאריים, מאוד כדאי לממש את הזכות שלכם לדרכון אירופאים. גם אם אתם יודעים שבסופו של דבר ישראל היא המקום שתמיד תגורו בו, נחמד מאוד שיש בכיס אופציה לצאת לכמה שנים מסיר הלחץ ולחוות תרבות אחרת ולצבור ניסיון בעבודה בחו"ל.  מכיוון שלישראלים רבים יש שורשים אירופאיים, הם עשויים להיות זכאים לאזרחות של אחד ממדינות האיחוד. המאמר הזה יתמקד ביתרונות של דרכון רומני.

הוצאת אזרחות רומנית

החל מ-2007, רומניה חברה באיחוד האירופי. אזרחיה נהנים מחופש תנועה מלא ברחבי אירופה וכן מהזכות לעבוד, לרכוש נדל"ן ועוד ביבשת. אזרחות רומנית פותחת את הדלת לחיים בערים נחשקות כמו לונדון, ברצלונה או פריז. בנוסף להיותה "פוליסת ביטוח", האזרחות הרומנית מקנה יתרונות ממשיים כמו אפשרות ללימודים חינם באוניברסיטאות אירופאיות יוקרתיות, הטבות לעסקים, בריאות ורווחה ועוד.

השוואה של תהליכים ודרישות להוצאת אזרחות רומנית לעומת אזרחויות אירופאיות אחרות

תהליך קבלת האזרחות הרומנית הוא יחסית קל ופשוט לעומת אזרחויות אירופאיות אחרות.
מבחינת עלויות, התהליך ברומניה הוא מהזולים יותר במדינות האיחוד האירופי. משך הטיפול באזרחות הרומנית גם הוא קצר יחסית – כשנה או שנתיים לעומת כשלוש ואף ארבע שנים בממוצע בחלק ממדינות אחרות באיחוד. כמו כן, הקריטריונים להוכחת זכאות לאזרחות ולדרכון הם יחסית נמוכים ברומניה, וניתן לבצע את התהליך להוצאת האזרחות, גם תוך הסתמכות על מסמכים מתקופת מלחמת העולם השנייה ורישומים שונים.

היתרונות של אזרחות רומנית לעומת אזרחויות של מדינות אחרות באירופה

בנוסף להיותו קל, מהיר וזול יחסית, לתהליך האזרחות הרומנית יש יתרונות בולטים על פני מדינות אחרות:

  • רומניה מתירה כפל אזרחות – ניתן לקבל את הדרכון מבלי לוותר על הישראלי. זאת בניגוד למדינות אחרות באירופה שמחייבות ויתור על האזרחות המקורית.
  • עלות המחייה ברומניה נמוכה משמעותית מזו שבישראל. כך שגם במצב של מעבר מגורים בפועל לרומניה, ניתן ליהנות מרמת חיים מצוינת, בנוסף להטבות הרבות שמאפשרת החברות באיחוד האירופי.
  • תנאי הזכאות פשוטים ביותר. לידה בשטח רומניה מקנה זכאות לאזרחות רומנית. בעוד שבמדינות כמו גרמניה ואוסטריה הזכאות לאזרחות היא מכוח אזרחות של קרוב משפחה, הזכאות לאזרחות רומנית מגיעה מלידה בשטח רומניה. עובדה זו מקלה מאוד על הליך בירור הזכאות.

לסיכום

השגת אזרחות רומנית היא דרך נהדרת להוציא דרכון אירופאי ולפתוח אפשרויות חדשות לעתיד. אם יש לכם קרוב משפחה שנולד ברומניה, אתם ככל הנראה זכאים ולכן מומלץ לבדוק. משרד עו"ד טל אופיר יכול ללוות אתכם לאורך כל התהליך ולסייע באיסוף המסמכים והגשת הבקשה. ההשוואה לתהליכים אחרים במדינות אירופה מראה כי האופציה הרומנית אטרקטיבית ונגישה במיוחד. אז אם חלמתם תמיד על דרכון אירופאי – עכשיו זה הזמן לעשות מעשה.

פנו אל משרד עו"ד טל אופיר ונסייע לכם!