5 דברים שחשוב לבדוק לפני שטסים כיום לחו"ל

נסיעה לחו"ל, אפילו אם קצרה וליעד קרוב, דורשת מאיתנו התארגנות מתאימה, שכן כשעולים למטוס אנחנו יוצאים מ"אזור הנוחות" שלנו ונדרשים להתרגל לתנאים אחרים.

ישנם פרטים שונים שעלינו להתייחס אליהם על מנת שהנסיעה תהיה מושלמת מבחינתנו, מותאמת למטרות שלנו, ועונה על הציפיות שהצבנו. לשם כך, כאמור, עלינו לבדוק פרטים מסוימים מראש, לבצע את ההתאמות ולעלות על המטוס שייקח אותנו אל ארץ היעד, כשהכל מסודר ומאורגן.

לפני שנסביר מה אותם דברים שאנחנו צריכים לארגן, חשוב לציין, בניגוד לעבר, היום אנחנו יכולים לבצע את רוב הדברים בעצמנו, באמצעות האינטרנט. זה חוסך לנו זמן, עלויות ומאפשר לנו לבצע בחירות מדויקות לצרכים ולתנאים שלנו.

אלו דברים חשוב שנבדוק ונעשה לפני שנעלה למטוס

ביטוח נסיעות – זה לא נכון ולא חכם לטוס לחו"ל בלי לרכוש ביטוח נסיעות מומלץ. ביטוח זה מאפשר לנו לקבל החזרי הוצאות עבור עלויות על טיפולים רפואיים, אשפוזים, בדיקות, פגישות עם רופא, תרופות וועוד לא מעט פרוצדרות רפואיות שנזדקק להן בעת שהותנו בחו"ל.

כשאנחנו נמצאים בישראל, בתור אזרחי המדינה יש לנו ביטוח בריאות ממלכתי ולרבים מאיתנו יש גם פוליסות ביטוח פרטיות אשר עוזרות לנו לשלם עבור טיפולים רפואיים שונים. ביטוחים אלו אינם פעילים בחו"ל ולכן אנחנו צריכים לרכוש ביטוח נסיעות מומלץ שיתאים לתנאים ולצרכים שלנו.

על מנת לחסוך בעלויות, יהיה נכון מצידנו לפנות לאתר Wobi, לערוך השוואת מחירים, לקבל הצעות עבור פוליסות ביטוח שונות ולרכוש את הפוליסה המשתלמת ביותר עבורנו.

הזמנת חדרים בבית מלון – לפני שאנחנו יוצאים מהארץ, הדבר הנכון מצידנו לעשות זה להזמין חדרים בבית מלון או בכל מקום אחר בו אנחנו יכולים ללון. זה לא יהיה נכון לטוס ואז לחפש מקום, שכן זה לוקח זמן ובהחלט ייתכן שלא נוכל למצוא, ואז לא יהיה לנו איפה לישון.

השכרת רכב – אם אנחנו בוחרים לעשות את הנסיעה ברכב שכור, הדבר הנכון מצידנו לעשות הוא לדאוג להשכרה כבר מהארץ. כך הרכב יחכה לנו בשדה התעופה או במקום אחר שאנחנו מבקשים, ולא נצטרך להתעסק עם ההזמנה אחרי נחיתתנו. זה נכון גם לגבי כל הנושא של ביטוחים וציוד לרכב.

כרטיסים למקומות ואירועים – אם אנחנו מעוניינים לשלב בנסיעה משחק כדורגל, הופעה או אפילו ביקור בפארק שעשועים מיוחד, הרי שהדבר הנכון הוא לרכוש כרטיסים דרך האינטרנט לפני הנסיעה. כך נוכל להבטיח שיהיה לנו מקום ואפילו טוב.

מזג אוויר – על מנת שנוכל לארוז בגדים מתאימים, רצוי שנבדוק מה הם תנאי מזג האוויר ונתארגן בהתאם אליהם.