המשחקים שאף פעם לא נמאסים

יש דברים שהם קבועים לאורך השנים. כך למשל ילדים אוהבים מתוק, מבוגרים אוהבים לישון, נופים תמיד זהים ועם זאת מעט שונים, גלויה תמיד מעלה זיכרונות, חגים תמיד מעוררים מחשבות על שולחן ערוך, תחילת השנה מתחילה לצד התרגשות גדולה ומשחקים תמיד מעוררים עניין, ואף יש כאלו שמלווים מגוון דורות ותמיד נשארים רלוונטיים. מכאן שאם לקראת החגים מתלבטים אלו משחקים לרכוש עבור הילדים, אם כמתנה ואם כפתרון נחמד עבור העברת הזמן, הרי שאתם מוזמנים להיעזר ברשימה הבאה. סקרנים?

שילוב מנצח

שילוב של ילדים עם גינה תמיד עובד נפלא, ועל כן אם זכיתם לגור בבית עם גינה, חשוב להבין כיצד מושכים אליה את הילדים, כך שהם ינשמו אוויר נקי, יתרחקו מהמסכים, יפעילו את הדמיון וירחשו מיומנויות חדשות וחשובות. אי לכך פתרון בדמות מתקני ספורט לחצר מהווים הבטחה, וזאת כי מדובר במשחק מהנה, בפעילות שמוציאה אנרגיה, במתקנים שמלמדים לשתף ובו זמנית להתחרות, בפיתוח מגוון יכולות ובחידוד תחושת המסוגלות העצמית. מכאן שבין אם רוכשים טרמפולינה או שער כדורגל, טוב לדעת שאם הילדים נעלמים, הם כנראה משחקים בחוץ.

משחקי קופסה

זוכרים איך פעם הייתם יושבים שעות ומשחקים משחקי קלפים, כמו רביעיות, טאקי, "מלחמה" ספידי וכדומה? ובכן לא הרבה השתנה, אלא רק האיורים שעל גבי הקלפים, כך שגם כיום ילדים מאוד אוהבים לשחק בקלפים, ואם יש לכם כמה דקות פנויות, הם יעריכו עד מאוד אם תשבו ותשחקו ביחד איתם. אלו עוד משחקי קלפים מאוד אהובים? מונופול, 4 בשורה, טריוויה, קלפים שמניעים לשתף בתחושות, משחקי זיכרון ועוד.

כדור כדורגל משחקים שילדים אוהבים

משחקים תלויי מקום

יש משחקים שהם תלויים במקום שבו נמצאים. כך למשל אם הולכים לחוף הים, חובה להביא משחקים לחול, כאלו שמאפשרים לעשות "עוגות בוץ", "לבנות ארמונות", "לחפור בריכות" וכדומה. עוד דוגמה? אם הולכים לחורשה, תשקלו להביא עמכם טרקטורון לילדים, עפיפון, מטקות, צלחת מעופפת והכי פשוט – כדור או בועות סבון. מכאן שלהרבה מקומות יש את הצעצועים שמאפיינים אותם, צעצועים שתמיד מרגשים הן ילדים והן מבוגרים.

כמו גדולים

ילדים רבים מבקשים לחוש גדולים ועל כן כלי רכיבה ממונעים לילדים מעניקים להם את התחושה שהם ניידים, משמע שהם סופר עצמאיים. מכאן שמוטב לרכוש לילד אופניים ואפילו אופנוע חשמלי, תלוי כמובן בהעדפה אישית. מה עוד? בין אם בוחרים לרכוש לילד אופניים, קורקינט, א ג'יפ ממונע, חשוב לוודא שהכלי מתאים למידות של הילד, נחשב איכותי ושהילד עצמו ממוגן, ולו עם קסדה.

 הכי פשוט הכי מהנה

לסיום נקנח עם משחקים שהם הכי פשוטים והכי מהנים בכול גיל – וכן, אנו אכן מדברים על יצירה, ולו על ציור בפרט. מכאן שתמיד טוב שיש בבית טושים, צבעים, דפים, מספריים ודבק – סה"כ חמישה מוצרים שמהם ניתן ליצור אינסוף יצירות, כאשר אם רוצים מעט יותר להשקיע, פשוט תבחנו מה יש במזווה או בגינה, ותציעו לילדים לשלב ביצירה עלים יבשים, צבעים מתבלינים, ענפים, עלי כותרת בשלל צבעים ועוד.